MASAŻ TAJSKI (KRAKÓW)

RELAKS I ROZLUŹNIENIE

Jak działa masaż tajski?

Tradycyjny masaż tajski obejmuje pracę z kanałami energetycznymi (sen), które przebiegają przez nasze ciało, i akupresurę specjalnych punktów terapeutycznych oraz refleksologię. Stosuje się też szereg technik rozciągających w postawach typowych dla jogi, dlatego nazywa się go czasem „jogą dla leniwych”.

Dopełnieniem tych klasycznych, raczej statycznych i „mocnych” technik jest styl dynamiczny – bardziej miękki, „wodny”, w którym nacisk kładzie się na płynność i rytmiczność ruchów oraz pracę z układem nerwowym, ale także z mięśniami, stawami i napięciami w ciele.
Dobroczynne efekty masażu tajskiego są rozliczne: pobudzenie ciała energetycznego i zniesienie blokad, stymulacja przepływu w układzie krwionośnym i limfatycznym, poprawa odporności organizmu, rozluźnienie mięśni, mobilizacja stawów, zmniejszenie poziomu stresu, zwiększenie poczucia świadomości ciała, a także pomoc terapeutyczna w konkretnych schorzeniach, kontuzjach i bólach.

Praktykowanie masażu tajskiego jest zarazem fizycznym zastosowaniem buddyjskiego „Metta”, czyli miłosierdzia. Wykonuje się go więc w duchu kontemplacji, uważności, współodczuwania.
Masaż odbywa się w wygodnym luźnym ubraniu, na macie i poduszkach.

Kto realizuje terapię?

Mate Thai czyli Mateusz Flak, praktyk masażu tajskiego od 2014 r., nauczyciel, organizator warsztatów i kursów w Polsce i za granicą.

„Fascynuje mnie połączenie leczniczej funkcji masażu oraz spotkania dwóch osób i wymiany energetycznej, którą stanowi sesja. Opanowanie technik to otoczka masażu, a intuicja, usłyszenie potrzeb drugiego człowieka to jego esencja. Nie masuję salonową rutyną, każda sesja jest ściśle dopasowana do indywidualnych potrzeb mojego gościa.
W mojej pracy inspiruję się przekazem otrzymanym od moich nauczycieli tajskiego masażu tradycyjnego – przede wszystkim Balego (Balazs Nemeth) i Pichesta Boonthume, oraz Davida Lutta, nauczyciela tajskiego masażu dynamicznego i Osteothai. Od ponad 7 lat z nadal niewyczerpaną radością studiuję, masuję i sam nauczam tego, co w tajskim masażu pociąga mnie najbardziej”

Czas trwania 90 min - Cena: 200 zł
Czas trwania 120 min - Cena: 240 zł

Specjalna oferta dla Ciebie

CZAS DLA SIEBIE, CZAS NA SIEBIE. ZACZNIJ SWOJĄ WEWNĘTRZNĄ PODRÓŻ JUŻ TERAZ

Wybierz jeden z naszych pakietów!