Close

FIZJOTERAPIA DLA KOBIET

FIZJOTERAPIA UROGINEKOLOGICZNA

Według statystyk co trzecia kobieta na świecie cierpi na nietrzymanie moczu. Bardzo wiele z nas ma także problemy z obniżeniem narządów miednicy mniejszej, co może skutkować w zaburzeniach dotyczących sfery seksualnej.

czytaj więcej »

FIZJOTERAPIA W CIĄŻY I POŁOGU

Okres ciąży, porodu i połogu to czas, gdzie w organizmie kobiety zachodzi bardzo wiele zmian. Dolegliwości kobiety ciężarnej to często bóle kręgosłupa lędźwiowego, miednicy, obrzęki. Wszystko to z racji zmian w układzie hormonalnym, postawy ciała.

czytaj więcej »

FIZJOTERAPIA OGÓLNA

Zaburzenia postawy, choroba zwyrodnieniowa stawów, bóle napięciowe głowy i szyi to jedne z najczęściej występujących dolegliwości w obecnych czasach. Często jeden zaniedbany problem w naszym ciele powoduje kolejne słabości, co prowadzi do powstawanie błędnego koła bólowego.

czytaj więcej »

TERAPIA CZASZKOWO – KRZYŻOWA KRAKÓW

Terapia czaszkowo-krzyżowa pomaga każdemu, niezależnie od wieku i rodzaju choroby czy dolegliwości. Znakomicie uzupełnia tradycyjne leczenie. Jest nieinwazyjną i delikatną formą terapii manualnej polegającą na delikatnych uciskach w obrębie czaszki, miednicy, przepony…

czytaj więcej »

TERAPEUTYCZNY MASAŻ POWIĘZIOWY MER

Ten masaż to głęboka praca na mięśniach i powięziach, w której docieramy do przyczyny bólu i przewlekłego napięcia. Mięśniowo Energetyczne Rozluźnianie to holistyczna terapia przez ciało…

czytaj więcej »

Fizjoterapia zajmuje się wszelkimi problemami natury kobiecej począwszy od nadmiernego napięcia mięśni, poprawy funkcjonowania ciała i profilaktyki, aż do terapii minimalizującej skutki poważnych operacji chirurgicznych.

Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że okres ciąży i połogu może warunkować zdrowie kobiety na bardzo długi czas. Powinien być to moment, kiedy lepiej zadbamy o swoje ciało. Podobnie ważny jest dla kobiety okres menopauzy, kiedy jej organizm przechodzi bardzo wiele zmian, z którymi nie zawsze radzi sobie w prawidłowy sposób.

Fizjoterapia polega przede wszystkim na przywracaniu odpowiedniego napięcia mięśni, powięzi. Bardzo częstym elementem jest również terapia behawioralna, czy edukacja dotycząca postawy ciała, prawidłowego wykonywania czynności dnia codziennego.

Dolegliwości bólowe zwykle łagodzi delikatna, bezbolesna metoda rozluźniania mięśniowo- powięziowego, połączona ze stretchingiem pozycyjnym.

Zaburzenia w obrębie dna miednicy wymagają szczegółowej diagnostyki. Dokładny wywiad, następnie ocena postawy oraz badanie palpacyjne zewnętrzne dna miednicy oraz wewnętrzne (per vaginam), pozwala w precyzyjny sposób ocenić charakter problemu i indywidualnie dopasować terapię.

Często, aby przedłużyć efekty terapii,  stosuję kineziotaping (plastrowanie dynamiczne), które jest doskonałym uzupełnieniem pracy w gabinecie. Metoda ta jest również bezbolesna, działa 24h, nawet do kilku dni. Działanie plastrów polega na polepszeniu przepływu płynów w okolicy aplikacji, oraz w zależności od metody klejenia działa przeciwbólowo, zwiększając lub zmniejszając napięcie mięśni i powięzi.

Całe ciało kobiety to jedność, zatem nawet niewielkie dolegliwości mogą następnie zacząć oddziaływać na inne, odległe obszary. Nie należy bagatelizować objawów przede wszystkim ze strony kręgosłupa, miednicy, bólów karku głowy, dolegliwości ze strony blizn.

 

Agata Honkisz – fizjoterapeuta, trener Fitness i Pilates

 

 

Jestem fizjoterapeutą, absolwentką krakowskiej AWF.

Pracę z kobietami zaczęłam jeszcze podczas studiów, gdy ukończyłam kursy instruktora Fitness oraz Pilates. Prowadzenie zajęć grupowych oraz praktyki na oddziałach ginekologiczno – położniczych utwierdziły mnie w przekonaniu, że tym właśnie chcę się zajmować.

Ukończyłam wiele szkoleń z zakresu fizjoterapii uroginekologicznej i położniczej. Przez rok uczęszczałam także do Szkoły Masażu, gdzie doskonaliłam swoje umiejętności pracy manualnej. Ciągle poszerzam swój warsztat na nowych kursach i szkoleniach.

 

Moja praca polega głównie na indywidualnej terapii pacjentów, jednak nie rozstałam się z salą do zajęć grupowych. Pracuję w Szkole Rodzenia, gdzie prowadzę terapię, ale także gimnastykę dla kobiet  w ciąży i wykłady. Oprócz tego jestem instruktorem gimnastyki dla seniorek, prowadzę zajęcia typu zdrowy kręgosłup, pilates.

Głównym celem mojej pracy jest uświadamianie kobietom, że dbać o siebie należy przez całe życie, ponieważ nasze ciało zmienia się nieustannie. Nawet najmniejsze dolegliwości nie powinny umykać naszej uwadze, gdyż może to być najlepszy moment, aby zapobiegać dalszym problemom.

W czasie zabiegów terapeutycznych łączę pracę manualną z ćwiczeniami, ale również kładę nacisk na edukację Klienta, tak aby nasz wspólna praca przynosiła efekty.

Im więcej wiemy o swoim ciele, tym lepiej możemy zapobiegać utracie dobrego samopoczucia.

 

Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą.

Specjalna oferta dla Ciebie

PODARUJ SOBIE TEN MOMENT

Wybierz jeden z naszych pakietów!