Close

FIZJOTERAPIA W CIĄŻY I POŁOGU (KRAKÓW)

W CZYM MOŻEMY POMÓC?

Okres ciąży, porodu i połogu to czas, gdzie w organizmie kobiety zachodzi bardzo wiele zmian. Dolegliwości kobiety ciężarnej to często bóle kręgosłupa lędźwiowego, miednicy, obrzęki. Wszystko to z racji zmian w układzie hormonalnym, postawy ciała.

Fizjoterapia w okresie ciąży pomaga kobietom od początku 2 trymestru, aż do zakończenia ciąży, a następnie nawet kilka dni po porodzie, by zapobiegać powikłaniom i pomagać ciału szybciej wrócić do stanu sprzed ciąży.

Kto realizuje terapię?

Agata Honkisz

Witam, jestem fizjoterapeutą, absolwentką pięcioletnich studiów na  AWF w Krakowie. Pracę z kobietami zaczęłam jeszcze podczas studiów, gdy ukończyłam kursy instruktora Fitness oraz Pilates.

Prowadzenie zajęć grupowych oraz praktyki na oddziałach ginekologiczno- położniczych utwierdziły mnie w przekonaniu, że tym właśnie chce się zajmować. Ukończyłam wiele szkoleń z zakresu fizjoterapii uroginekologicznej, położniczej. Przez rok uczęszczałam także do Szkoły Masażu, gdzie doskonaliłam swoje umiejętności pracy manualnej. Ciągle poszerzam swój warsztat na nowych kursach i szkoleniach.

Moja praca polega głównie na indywidualnej terapii pacjentów, jednak nie rozstałam się z salą do zajęć grupowych. Pracuję w Szkole Rodzenia, gdzie prowadzę terapię, ale także gimnastykę dla kobiet  w ciąży i wykłady. Oprócz tego jestem instruktorem gimnastyki dla seniorek, prowadzę zajęcia typu zdrowy kręgosłup, pilates.

Głównym celem mojej pracy jest uświadamianie kobietom, że dbać o siebie należy przez całe życie, ponieważ nasze ciało zmienia się nieustannie. Nawet najmniejsze dolegliwości nie powinny umykać naszej uwadze, gdyż może to być najlepszy moment aby zapobiegać dalszym problemom.

Terapia to u mnie głównie połączenie pracy manualnej z ćwiczeniami, ale nieoceniony efekt daje także rozmowa połączona z edukacją. Im więcej wiemy o swoim ciele, tym lepiej możemy zapobiegać utracie dobrego samopoczucia.

ZAPOBIEGANIE I PROFILAKTYKA

W okresie okołoporodowym warto zwrócić uwagę na odpowiednie przygotowanie ciała do porodu. Zaraz po porodzie szczególną uwagę zwracamy na mobilizacje blizn, prawidłowe funkcjonowanie mięśni brzucha. Poprzez odpowiednio dobraną terapię radzimy sobie z wszelkimi problemami dotyczącymi okresu połogu.

Nasza oferta:

– terapia bólów kręgosłupa,
– przygotowanie ciała do porodu,
– terapia przeciwobrzękowa,
– terapia po rozejściu mięśnia prostego brzucha,
– mobilizacja blizny po cięciu cesarskim, nacięciu krocza

KONSULTACJA
60 zł (czas to około 30 min)

TERAPIA
120 zł (czas trwania to około 60 min)

Kineziotaping (plastrowanie dynamiczne)
40 zł (+20 zł do terapii) ok. 20 min

Specjalna oferta dla Ciebie

CZAS DLA SIEBIE, CZAS NA SIEBIE. ZACZNIJ SWOJĄ WEWNĘTRZNĄ PODRÓŻ JUŻ TERAZ

Wybierz jeden z naszych pakietów!