PILATES & STRETCHING (KRAKÓW)

CZYM JEST PILATES?

Stretching czyli rozciąganie to ćwiczenia których celem jest rozciąganie i uelastycznienie układu ruchu a dokładnie mięśniowego. Stretching stosowany może być przez osoby uprawiające profesjonalny sport wówczas minimalizuje ryzyko kontuzji.

Stretching może stanowić formę rozgrzewki jak i element kończący trening właściwy, ale również być samoistną formą ruch. Z racji tego, że ćwiczenia nie są skomplikowane, odbywają się zazwyczaj w formie statycznej może być wykonywane praktycznie przez każdego niezależnie od wieku i kondycji fizycznej. Stretching jest polecany w szczególności osobom, które spędzają dużo czasu w jednej pozycji (np. podczas pracy biurowej) oraz cierpiącym z powodu bóli mięśni i stawów.

Podstawową zasadą ćwiczeń Pilatesa jest stabilizacja kręgosłupa i całego ciała, którą osiąga się poprzez wzmacnianie mięśni przykręgosłupowych, mięśni brzucha oraz dolnej części miednicy.

Ćwiczenia te także stabilizują obręcz biodrową, wysmuklają sylwetkę, poprawiają gibkość i giętkość koordynację ruchów, wpływają na harmonijny rozwój całego ciała.

Ćwiczeniom Pilatesa towarzyszy pełna świadomość ruchu oraz pogłębione oddychanie, co pomaga zintegrować ciało i umysł.

Depilacja laserowa w Krakowie

DLA KOGO PILATES?

Kolokwialnie można powiedzieć, że dla każdego, czyli doskonale będzie pełnił swoją role dla aktywnych, jak i dla tych, którzy dopiero zaczynają uprawiać sport czy tylko intensywniejszy ruch.

Pilatesa bywa często i chętnie stosowany przez sportowców w okresie rkeonwalscencji po urazach czy kontuzjach. Wskazany jest dla kobiety w ciąży, dla seniorów i osoby pracujących nad nadwagą. Śmiało Pilates mozna określić jako bezpieczny treningi.

Jeżeli jednak zaistnieją jakie kolwiek obawy, czy Twój aktualny stan zdrowia pozwala na uprawianie pilatesu, to zanim pojawisz się na zajeciach, skonsultuj się z lekarzem. Pilates jest dla:

  • osób starszych i młodszych,
  • osób o słabej kondycji fizycznej,
  • osób po przebytych urazach,
  • osób pragnących poprawić elastyczność ciała,
  • osób chcących poprawić swoją postawę i elastyczność.
Depilacja laserowa w Krakowie
Specjalna oferta dla Ciebie

CZAS DLA SIEBIE, CZAS NA SIEBIE. ZACZNIJ SWOJĄ WEWNĘTRZNĄ PODRÓŻ JUŻ TERAZ

Wybierz jeden z naszych pakietów!