Strefa dla seniorów

Strefa dla seniorów

Depilacja laserowa w Krakowie

Fitness dla seniorów, dzięki zajęciom dla seniorów :

  • zachowamy sprawność wszystkich ważnych dla życia układów fizjologicznych (krwionośnego, oddechowego, ruchowego, nerwowego, pokarmowego, hormonalnego),
  • zachowamy gibkość i elastyczność we wszystkich stawach, szczególnie biodrowych, kolanowych, barkowych oraz kręgosłupa,
  • nastąpi wyraźna poprawa samopoczucia psychofizycznego (zadowolenie, satysfakcja, przypływ energii i chęci do działania),
  • zminimalizujemy prawdopodobieństwo upadku ( jego prawdopodobieństwo wzrasta z wiekiem, niosąc zagrożenie dla zdrowia i życia),
  • utrzymamy sprawność serca i naczyń na optymalnym poziomie,
  • zyskamy nowe znajomości i szersze spojrzenie na świat i ludzi,
  • odczujemy poprawę komfortu życia, ożywienie emocjonalne, sens życia i poprawę zdrowia,
  • spowolnimy różne choroby i złagodzimy liczne dolegliwości charakterystyczne dla wieku,
  • a różne zadania życiowe nie będą sprawić nam większego problemu (np. mycie, ubieranie, sprzątanie, czy robienie zakupów).

Zajęcia ruchowe dla seniorów

Depilacja laserowa w Krakowie

W naszym Studio, które mieści się w samym centrum Podgórza, prowadzimy różne rodzaje zajęć dla seniorów, są to:

Gimnastyka ogólno usprawniająca –  ćwiczenia całego ciała, które zapewniają sprawność funkcjonalną. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom zostaje zachowana i utrzymana sprawność, która jest niezbędna do wykonywania codziennych czynności. Dobra sprawność ruchowa daje poczucie komfortu i zadowolenie z życia.

Zdrowy kręgosłup  Ćwiczenia zdrowy kręgosłup zapobiegają zwyrodnieniom i bólom kręgosłupa, pomagają zachować sprawność we wszystkich obszarach całego ciała, stabilizują kręgosłup, miednicę, klatkę piersiową, dzięki nim możemy kontrolować  prawidłowy wzorzec naszej postawy. Wszystkie ćwiczenia na zdrowy kręgosłup dostosowane są do możliwości i potrzeb seniorów.

Profilaktyka osteoporozy – program autorski dr Grażyny Kołomyjskiej, specjalizującej się w gerontologii. Ćwiczenia fitness na osteoporozę  są tak dobrane, aby uwzględniały potrzeby wynikające ze zmian, które postępują wraz z wiekiem tj. osteopenia, osteoporoza, zaburzenia równowagi, koordynacji ruchowej oraz spadek siły mięśniowej. Zajęcia dla seniorów spowalniają proces osteoporozy  oraz skutecznie chronią przed upadkami, które są najczęstszą przyczyną złamań kości i wynikających z tego różnych powikłań zdrowotnych.

Profilaktyka nietrzymania moczu– wraz z upływającym wiekiem,  bardzo często mamy do czynienia z nietrzymaniem moczu. Dla wielu kobiet( około 90%)  jest to problem wstydliwy i nie chcą one o tym mówić. W okresie senioralnym, częściej niż w młodszym wieku, mamy do czynienia z minimalny wyciekiem moczu. Każdy niekontrolowany wyciek moczu, z którym mamy do czynienia,  jest traktowany jako nietrzymanie moczu i należy temu zapobiegać stosując specjalne ćwiczenia. Dlatego wspólne zajęcia dla seniorów, połączone ze świadomością, że problem dotyka prawie każdą  kobietę, pomaga zmierzyć się z tym problemem bez uczucia skrępowania.

Sprawdzone miejsce dla seniorów

Depilacja laserowa w Krakowie

Zobacz nasz grafik zajęć i wybierz ćwiczenia odpowiednie dla siebie. A jeśli nie wiesz, które najlepiej spełnią Twoje oczekiwania i potrzeb ciała, umysłu i ducha, przyjdź lub zadzwoń do nas a właściwie Cię ukierunkujemy.

Tel. 12 2916 16 23 lub kom. 791 776 301

Ćwiczenia dla seniorów prowadzone i organizowane są przez dr Grażynę Kołomyjską zajmującą się zawodowo  gerontologią i kinezygontoprofilaktyką. W naszym Studio zatrudniamy tylko osoby z odpowiednimi kwalifikacjami do prowadzenia zajęć. Uczestnicząc w zajęciach w Active Woman możesz mieć  pewność, że jesteś pod dobrą opieką odpowiednio przygotowanej kadry, która zawsze dba o wysoką jakość ćwiczeń, jak również atmosferę w której możesz czuć się całkowicie swobodnie, niezależnie od stopnia swojej sprawności fizycznej.

Studio Promocji Zdrowia i Urody Active Woman jest miejscem, które zostało wyróżnione  certyfikatem Miejsce przyjazne Seniorom w 2011, 2012, 2013, 2014 i 2015 !!!

Specjalna oferta dla Ciebie

CZAS DLA SIEBIE, CZAS NA SIEBIE. ZACZNIJ SWOJĄ WEWNĘTRZNĄ PODRÓŻ JUŻ TERAZ

Wybierz jeden z naszych pakietów!