Grazyna

Dr Grażyna Kołomyjska

Jestem absolwentka Akademii Fizycznego Wychowania w Krakowie, a zarazem pracownikiem naukowo-dydaktycznym, ze stopniem doktora nauk o Kulturze Fizycznej. Specjalizuję się w gerontologii tj. nauce o starzeniu się i starości oraz kinezygerontoprofilaktyce, specjalności, która koncentruje się na roli aktywności ruchowej w zapobieganiu patologicznego starzenia się.

Będąc pracownikiem AWF chętnie łączyłam teorie z praktyką uznając, ze wiedza bez praktyki jest martwa. Dlatego mając duże doświadczenie dydaktyczne oraz podstawy naukowe, postanowiłam założyć własną firmę Studio Promocji Zdrowia i Urody w 1995 roku, która dzieła do dzisiaj.

Człowiek dla mnie ma wartość wielowymiarową, tzn. że ciało, umysł i duch są nierozłącznym aspektem naszego życia. Moje zainteresowania zawodowe oraz osobiste były i są, dla mnie wyznacznikiem wszelkich działań. Uważam, że wszystko co robimy powinno uwzględniać szeroki wymiar życia oraz zawierać pasję.

W trakcie swojej aktywności zawodowej uczestniczyłam w wielu konferencjach naukowych i szkoleniach, z których czerpałam wiedzę i inspirację do działania. Żywo interesowałam się wszelkimi nowościami w dziedzinie zdrowia, a przede wszystkim tym co wnosi aktywność ruchowa do naszego życia. Mimo, że zakończyłam pracę na Uczelni śledzę nowości w obszarze swoich zainteresowań poszerzając je m.in. o inne zagadnienia, np. tj. problem nietrzymania moczu, czy profilaktyka osteoporozy.

Podczas mojej aktywności zawodowej zdobyłam wiele umiejętności i kwalifikacji m.in. w zakresie Nordic Wakling. Byłam jedną z pierwszych osób, które propagowały tę formę ruchu w Krakowie.

Jestem instruktorem i szkoleniowcem Nordic Walking, wyszkoliłam wielu instruktorów, wraz z ZW TKKF w Krakowie organizowaliśmy na szeroką skalę szkolenia dla mieszkańców Krakowa i okolic.

Ponadto jestem instruktorem pilatesa i kinezygerontoprofilaktyki. Spod mojej ręki wyszło wielu instruktorów kinezygerontoprofilaktyki, którzy rekrutowali się nie tylko z Krakowa i jego okolic, ale także z całej Polski. Ta specjalność, w które czułam się znakomicie zainspirowała mnie, aby zorganizować zajęcia ruchowe dla osób po 60.roku życia. Zajęcia dla grup seniorów prowadzę od 2000 roku do dzisiaj.

Pasjonuje mnie ciało ludzkie i jego i nieograniczone możliwości. Według Seneki ciało ludzkie jest największym cudem świata, a świadomość tego skłania mnie do pokory.

Uwielbiam pracę z ludźmi, która jest dla mnie niezwykle inspirująca oraz pozwala mi czuć się potrzebną.

Specialna oferta dla Ciebie

CZAS DLA SIEBIE, CZAS NA SIEBIE. ZACZNIJ SWOJĄ WEWNĘTRZNĄ PODRÓŻ JUŻ TERAZ

Wybierz jeden z naszych pakietów!