DEPILACJA LASEROWA

DEPILACJA LASEROWA

Czy depilacja laserowa trwale usuwa owłosienie?

Depilacja laserowa, jest jedyną metodą, dzięki której możemy usunąć owłosienie na stałe. Na ciemnych włosach laser zadziała najlepiej, ponieważ zawierają one  dużo barwnika – melaniny. Wiązka światła, która jest pochłaniana bezpośrednio przez komórki barwnikowe (zjawisko fototermolizy selektywnej) przemienia  się w  ciepło, co w konsekwencji niszczy macierz włosa, czyli część mieszka włosowego, gdzie następuje jego odbudowa. Trwałe usunięcie włosa tak naprawdę zależy od zniszczenia macierzy włosa, które z kolei może się udać tylko wtedy kiedy włos jest mocno w niej zakorzeniony, czyli jest w fazie wzrostu zwanej anagenem. Należy również pamiętać o tym, że nasze ciało jest żywym organizmem, które pracuje  w rytmie hormonów i innych różnorakich zmian cyklicznych, co może wpływać na pojawienie się nowych włosów po zakończeniu kuracji. W związku z tym zalecamy wykonywanie 1 raz w roku tzw. zabiegów przypominających w celu utrzymania satysfakcjonujących efektów.

Jak często należy wykonywać zabiegi depilacji laserowej Light Sheer Duet?

W wielu gabinetach wykonywanie zabiegów depilacji laserowej zalecane jest co 6-8 tygodni. Nasze 10-letnie doświadczenie pokazało nam jednak, że zbyt częste wykonywanie zabiegów depilacji laserowej prowadzi do ich mocnego osłabienia, a niestety im słabszy włos tym trudniej jest go usunąć. Tym sposobem na koniec kuracji cienkie włosy nadal pozostają – dla wielu nie jest to satysfakcjonujący efekt. Zalecana przez nas częstotliwość zabiegów to 10-12 tygodni na wszystkie partie ciała, za wyjątkiem okolicy brody i wąsika. Te partie ciała poddajemy zabiegom co około 6 tygodni. Kuracje w naszym gabinecie kończymy zwykle na około pięciu  zabiegach. Trzeba jednak pamiętać, że jest to zawsze cecha indywidualna.

Czy w czasie lata można wykonywać zabiegi depilacji laserowej?

Depilacja laserowa może być wykonywana przez cały rok, jeżeli będziemy dostosowywać się do zaleceń przed i po zabiegu. Istotne jest, żeby w tym czasie nie odsłaniać części ciała, które były poddane usuwaniu owłosienia i nie narażać na dodatkowe promieniowanie, gdyż może to wywołać poparzenia, a nawet przebarwienia. Najodpowiedniejszą ochroną w upalne dni jest stosowanie kremów  z wysokim filtrem UV. Partie ciała, które spokojnie można wykonywać w czasie lata to bikini i pachy, gdyż te obszary rzadko narażane są  na promieniowanie UV. Obszar twarzy i nóg, jak również ramion to miejsca, które raczej trudno będzie w tym czasie osłonić przed słońcem. W tej sytuacji należy na okres lata zrobić przerwę od zabiegów i wznowić w okolicy września lub października.

 

 

Czy wiek ma wpływ na skuteczność zabiegu depilacji laserowej?

Prawda jest taka, że im starsza osoba, tym efekty depilacji pojawiają się szybciej. Z wiekiem tracimy włosy i są one coraz delikatniejsze. Coraz wolniejsza jest też regeneracja organizmu. Zadowalające efekty po 40 r.ż. często osiągamy już po trzecim zabiegu, co rzadko osiągniemy u osób młodszych. U nastolatek, w okresie burzy  hormonalnej, w czasie kiedy regeneracja organizmu przebiega w szybkim tempie, niekiedy po zakończeniu kuracji w celu utrzymania zadowalających efektów, zabiegi nadal trzeba wykonywać co kilka miesięcy.

Czy zabiegom depilacji laserowej mogą być poddawane dzieci?

Coraz częściej pojawiają się u nas w Salonie zapytania dotyczące depilacji dzieci w wieku ok 7-10 lat. Często problem nadmiernego owłosienia w tak młodym wieku (genetyczny lub chorobowy) prowadzi do zaburzeń na tle psychiczno-emocjonalnym. Zabieg taki jest często jedynym rozwiązaniem tego problemu. W takim wypadku zabiegi dla dzieci wykonujemy za zgodą lekarza oraz opiekuna dziecka.

Depilacja laserowa w Krakowie
Specjalna oferta dla Ciebie

JESTEŚ WINNA SOBIE TEN MOMENT

Wybierz jeden z naszych pakietów!