JAK POZBYĆ SIĘ JESIENNEJ CHANDRY? PORADY DR GRAŻYNY KOŁOMYJSKIEJ

JAK POZBYĆ SIĘ JESIENNEJ CHANDRY? PORADY DR GRAŻYNY KOŁOMYJSKIEJ

* Zna Pani zapewne skuteczne sposoby na pozbycie się jesiennej chandry, jest Pani niezwykle pogodna,  jak Pani to robi?

 

 Znam wiele sposobów na to, aby się jej pozbyć.  Moje zainteresowania zawodowe i osobiste bardzo mi w tym pomagają. Posiadam wiedzę, którą dzielę się z innymi, oraz wdrażam ją w swoje życie. W związku z tym, chcę też o tym porozmawiać. Najpotężniejszą „bronią” przeciw zmęczeni psychicznemu i fizycznemu jest ruch, który towarzyszy nam  na co dzień.

Jest on eliksirem młodości, znakomitym środkiem przeciw starości no i to co najważniejsze, wspiera nasze zdrowie i niesie radość, wydobywając z nas olbrzymi potencjał energetyczny. Osoby, które nigdy nie miały do czynienia z aktywnością ruchową nie wiedzą co tracą.

 

* Dobrze wracam do mojego pytania, skąd ta radość bierze się w nas, kiedy oddajemy się aktywności ruchowej?

 

Zaraz to w kilku słowach uzasadnię. Jak już zaznaczyłam, ruch wyzwala w nas radość, poprawia samopoczucie i nasze libido, sprawia, że czujemy się spełnieni i zadowoleni, jesteśmy pełni zapału do działania, poprawia naszą pamięć  oraz zdolność uczenia się,  szybkość reakcji i koordynację ruchu itd.  Dzieje się za sprawą neurotransmiterów tj.  acetylocholiny, adrenaliny, noradrenaliny, dopaminy czy serotoniny, które uwalniają się podczas aktywności ruchowej. Substancje te pełnią w naszym organizmie rolę tzw. „kurierów”, ponieważ  kontaktują się one z poszczególnymi komórkami , przesyłając do różne informacje. Ruch ten proces intensyfikuje i usprawnia. Stąd właśnie bierze się pozytywna reakcja naszego organizmu, to jest tak jakbyśmy podkręcili  zegarek, który spowalnia z powodu wyczerpywania się baterii.

 

Obecnie mniej się ruszamy, aż o 30% niż prze d 100 laty.  Można by wyciągnąć z tego wniosek, że stajemy się coraz smutniejsi i bardziej podatni na stres. 

 

Mnie się wydaje,  że coś w tym jest. Proszę popatrzeć na ludzi na ulicy, w sklepach i w innych miejscach publicznych, ile jest w nas goryczy, a jak mało radości. Oczywiście przyczyn tego stanu jest wiele, ale gdybyśmy więcej czasu wolnego poświęcali aktywności ruchowej  byłoby nam łatwiej.

Nie siedź w domu i nie poddawaj się negatywnym nastrojom, weź się w garść i przyjdź do Active Woman.

 

* To są cenne rady naszej rozmówczyni, która nas gorąco zachęca do ruchu i zaprasza do Studia Active Woman.

 

Na zakończenie chciałabym jeszcze przytoczyć myśl  J. Strunza, który  powiedział, że ruch to najlepszy lek. Gdyby go można było kupić w aptece, to chętnych zapewne byłoby wielu.

 

* Do „zobaczenia”, w niedługim czasie znowu będzie rozmowa poświęcona  zdrowiu i jego różnym aspektom .

Depilacja laserowa w Krakowie
Specjalna oferta dla Ciebie

JESTEŚ WINNA SOBIE TEN MOMENT

Wybierz jeden z naszych pakietów!